Перший зліт велотуристів України 2012

В оздоровчому таборі "Росинка" з 15 по 20 травня 2012 року відбувся 1-й відкритий зліт велотуристів, присвячений Року спорту і здорового способу життя в Україні.

Програма зльоту виявилась насиченою та розмаїтою, велотраси - захопливими та багатими на історичні й архітектурні пам’ятки, а товариство зібралось загартоване – до бездоріжжя, дощу та холоду, а також до жартів, співів та танців до світанку. До кінця зльоту у таборі панувало особливе піднесення духу й тепла «сімейна» атмосфера, як у великій дружній «велосипедній родині».

Траси веломандрівок пролягли територією Жовківського, Кам’янко-Бузького, Буського, Яворівського та Пустомитівського районів Львівської області. До програми зльоту було включено велопарад до м. Жовква, де відбулось урочисте відкриття 16 травня, веломандрівку до Львова із пішою екскурсією старовинною частиною міста та обід в університеті фізкультури де волонтери кафедри туризму допомагали гостям велозльоту – 17 травня. У ці дні погода випробовувала учасників зльоту на витривалість та фізичну загартованість – дорогу до Львова довелось долати під проливним дощем, а стовпчик термометра показував 5 градусів тепла.

Надвечір у таборі учасники зльоту обмінювались досвідом, налагоджували контакти із велотуристами інших країн регіонів України. Змагались у вправності та тактичній майстерності володіння велосипедом на дистанціях «Тріал»; «Крос»; «Фігурне водіння», а також у повільному пересуванні велосипедом - «Черепашачій їзді».

Окрім завдань щодо успішного проведення зльоту, голові оргкомітету зльоту Тарасу Пахолюку вдалось вирішити основне питання, пов’язане із запрошенням на форум велотуристів України керівників Європейського союзу велотуризму (UECT) – щодо проведення в Україні у 2015 році під егідою UECT ХІ-го Європейського тижня велотуризму, який ще просто називають Європейським зльотом велотуристів. Під час зустрічей поважної делегації, до складу якої входили президент UECT - П’єр Розе (Франція), віце-президент-засновник доктор Жан-Поль Ламоньє (Франція), віце-президент Станіслав Каруга (Польща) та член виконкому, голова комісії велотуризму РТТК Вальдемар Вєчорковські (Польща), з головою Жовківської РДА Степаном Ціолковським, головою Жовківської районної ради Тадеєм Шваєм та першим заступником голови Львівської облдержадміністрації Богданом Матоличем було досягнуто домовленості і підписано протокол про проведення у липні 2015 року на Жовківщині зльоту велотуристів з усієї Європи! Тож продовження буде!

Тарас Блистів, викладач кафедри туризму ЛДУФК